

| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 4 mm |
| Width | 3 mm |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Pins | 12 |
| Height | 750 µm |
| Packaging | Reel |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Interface | RS-232 |
| Operating Supply Voltage | 2.5 V |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 months ago) |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 1.8 V |
| Operating Supply Current | 2.3 mA |
| Max Supply Current | 10 µA |
| Logic Function | Receiver |
| Data Rate | 250 kbps |
| Simplex/Duplex | Half |
| Number of Transceivers | 1 |
| Nominal Supply Current | 10 µA |
| ESD Protection | Yes |
| Number of Drivers | 1 |
| Number of Receivers | 1 |
| Number of Transmitters | 1 |
| Receiver Hysteresis | 400 mV |
| Schedule B | 8542390000 |
Stock: 1562
Distributors
pcbx
Unit Price$3.11179
Ext.Price$3.11179
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.11179 | $3.11179 |
| 10 | $2.36634 | $23.66340 |
| 25 | $2.24372 | $56.09300 |
| 50 | $2.12745 | $106.37250 |
| 100 | $2.01721 | $201.72100 |
| 300 | $1.91268 | $573.80400 |
| 500 | $1.81357 | $906.78500 |
| 1000 | $1.71958 | $1719.58000 |
